Tel : ( 0538 ) 091 91 86 - Mail destek@toptanxml.com

Nasıl Çalışır

Almak istediğiniz paketi seçtikten sonra Toptanxml panelinden alım işlemini yapabilirsiniz. İstediğiniz anda bir üst pakete veya ek hizmet alabilirsiniz ve kullanabilirsiniz.
Sisteme üye olduktan sonra telefonunuza gelen doğrulama kodu ile kullanıcınızı aktif edebilirsiniz. Ne kadar öderim dediğinizde pazar yeri ve site paketlerini seçin, toplamını sağ tarafta görünecektir. Paket alımı gerçekleştikten sonra kullanmaya  başlayabilirsiniz.

1. Adım: Üyelik

dosya-yuklemeXml kaynak dosyası tanımlamak için panelde Entegrasyon / Ürün Kaynakları alanında dosyanızın tanımını apabilirsiniz. Dosya tanımlama işleminden sonra Ürün ve kategori eşleştirme işlemini yapabilir ve dosya aktarımınızı başarılı şekilde yapmış olursunuz. n11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Sanal pazar vb yerlerde birden fazla mağaza ve dükkanınız varsa eklediğiniz kaynak dosyasını tüm alanlara aktarımını yapabilirsiniz. Kaynak dosyası olmayan ürünleri panel.toptanxml.com’a manual olarak hıslı bir şekilde ekler ve satışa sunabilirsiniz.

2. Adım: Kaynak Dosya Yükleme

Kategori EşleştirmeBu alanda kaynaktan gelen kategori bilgilerini toptanxml üzerinden pazar yeri kategorileri ile kolay şekilde eşleştirme yapabilirsiniz. Eşleştirdiğiniz veya eşleşmeyen kategorileri listeleyebilir istediğinizde kategori eşleştirme ve kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımdan sonra kaynak dosya sisteme tanımlanmış ve otomatik ürün aktarımı başlamıştır.

3. Adım: Kategori Eşleştirme

Listeleme şablonu oluşturabilmek için pazar yeri , kaynak dosyanızı ve mağazanızı seçmelisiniz. Bir çok işlemi bu alanda yapabilirsiniz. Örnek olarak : Belirli fiyatın üzerini getir, ekstra resim ekleme, komisyon oranı belirleme, Belirli fiyatın üzerini bedava kargo tanımlama, Stok belirleyip 5 adetin altını getirme ayarı , Fiyata göre komisyon belirleme, Ürün fiyatına ek tutar ekleme, alt başlık değiştirme ve ekleme, Ürün kod bilgisini başlığa ekleme, ek açıklama işlemlerinin tamamını bu alandan yapabilirsiniz.
Yapılan işlem ile istenilen kategorileri otomatik tanımla yapabilirrsiniz.

4. Adım: Listeleme Şablonu Ayarları

urun listelemeDaha önceki işlemleri tamamlandığı zaman ürünleri listeleyebilirsiniz.
Ürün listeme işleminden sonra farklı görev tanımları yapılır, ürün stoğunu, Ürün fiyatını, xml güncelleme gibi işlemler için görev tanımlanır.                                                                                                                                                                                                                                                                         

5. Adım: Ürün Listeleme

faturaYapmış olduğunuz satışları panelden kontrol ve takibini yapabilirsiniz. Bir den çok mağazanız varsa satışlarınızı ayrıntılarına pazaryeri , mağaza satışları listeleyebilir ve ayrıntılarına bakabilirsiniz. Kargo bilgilerini xml veya ayrı ayrı belirleyebilir,koli etiketi ve faturalarınızı toplu şekilde düzenleyebilirsiniz.

6. Adım: Sipariş Takibi, Kargolama ve Fatura Düzenleme

mesajSanal pazar ve kendi sitenizdeki müşterileriniz ile panel.toptanxml.com panelinde mesajlar bölümünden yapabilirsiniz. Müşterilerinizden gelen mesajlar gelen kişiye özel bir dosyada toplanmakte ve bu sayede daha önce göndermiş olduğunuz mesajı rahatlıkla bulabilirsiniz. Sizin için iş yükünüzü azaltmak için mesajlarınızı tanımlayabilir ve otomatik gönderim sağlayabilirsiniz.

7. Adım: Mesajlaşma

KazançartırmaTüm işlemleri tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken gelen siparişleri takip edip göndermek, Toptanxml iş yükünüzü sıfıra indirip kazancınızı nasıl artırabilirsiniz, nerelere reklam verilmeli uygun fiyatlı ürün nereden alırım araştırmalarını bu sayede daha başarılı yapabilirsiniz.

8. Adım: Kazanç Artırma

[testimonial author=”

Back to Top

jbkj